Sve veća kriza u Modrim redovima

Novi udarac za Dinamo; Viktorija Plzen slavila na Maksimiru

Četvrti poraz u posljednjih pet utakmica
Zagreb: UEFA Europa Konferencijska liga, GNK Dinamo – FC Viktoria Plzen Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši češke Viktorije iz Plzena pobijedili su s 1-0 Dinamo u Zagrebu u ogledu trećeg kola skupine C Konferencijske lige. Utakmica je odlučena u 69. minuti, a jedini pogodak postignut je iz jedanaesterca. Strijelac za goste bio je Tomaš Chory.

Kroz cijelu utakmicu prave akcije i prilike su bile rijetkost, a u prvom poluvremenu Dinamo je dva puta opasno zaprijetio iz slobodnih udaraca. U oba slučaja izvođač je bio Marko Bulat, ali je 26. minuti pogodio vratnicu, a u 44. minuti gredu.

U sličnom ritmu je trajala utakmica u drugom poluvremenu. Dinamo je imao jednu vrlo dobru šansu Vidovića u 61. minuti, pogodak je spriječio gostujući vratar Baier, dok je osam minuta kasnije Viktoria povela. Bernauer, Francuz u dresu Dinama, skrivio je jedanaesterac, a Chory je bio precizan za 1-0 gostiju.

Do kraja je Dinamo jalovo napadao te je minimalnu prednost lako sačuvala Viktorija koja se izdvojila na vrhu ljestvice skupine C. Klub iz Plzena ima devet bodova, a preostale tri momčadi su trenutačno na tri boda.