Nova majstorija Atiemwena za remi Gorice i Hajduka

hajduk-1

U Velikoj Gorici odigrana je još jedna spektakularna utakmica. Nakon Dinama i za današnji susret protiv Hajduka tražila se ulaznica više. Zapadna tribina i ovoga je puta bila dupkom puna, dok je istok namijenjen Torcidi ostao prazan. Razlog; bojkot jer su dobili 206 ulaznica, dok je njih u Veliku Goricu stiglo 500- tinjak. Kako svi nisu mogli ući na stadion odlučili su bojkotirati susret, čime je izostala ona prava navijačka atmosfera.

Povijesni susret jer na Gradskom stadionu po prvi su puta zasvijetlili reflektori završio je rezultatom 1:1, čime zadovoljniji mogu biti u domaćim redovima, jer od 43. minute igrali su bez isključenog kapetana Igora Čaglja. Brojčanu nadmoć Hajduk nije kapitalizirao te je susret na posljetku završio podjelom bodova.

Za potez utakmice pobrinuo se Iyayi Atiemwen koji je u 15. minuti podigao stadion na noge nakon još jednog izvanserijskog poteza u kojem je lakoćom prošao kroz Hajdukovu zadnju liniju, da bi potom prizemnim udarcem neuhvatljivim za vratara Blaževića, doveo Goricu u vodstvo. Hajduk se u igru vratio u 32. minuti kada je nakon centaršuta Domagoja Bradarića iz blizine pogodio Jairo, postavivši konačnih 1:1.

Reakcije trenera

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Mislim da smo sasvim zasluženo osvojili bod, jer nakon isključenja Čaglja, Hajduk nam nije stvorio niti jednu šansu osim centriranja, koja je naša obrana znala otkloniti. Borili smo se do kraja i zasluženo ostali neporaženi“.

Zoran Vulić (HNK Hajduk): „Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, a mislim da se igrač više na terenu nije vidio. Znali smo da Gorica čeka našu grešku, da čekaju tu kontru preko Zwolinskog ili Atiemwena. Jednom smo to propustili i Gorica je to maksimalno iskoristila.“

Što smo zabilježili na utakmici, pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.