NOGOMET: Poraz Hrvatskog dragovoljca od Istre 1961

U posljednjoj utakmici 10. kola Prve HNL Istra 1961 je u Kranjčevićevoj ulici svladala Hrvatski dragovoljac s 1-0
HT Prva Liga, Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 Luka Stanzl/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 10. kola Prve HNL Istra 1961 je u Kranjčevićevoj ulici svladala Hrvatski dragovoljac s 1-0, a pobjednički pogodak zabio je Diona Drena Beljo u 20. minuti.

Gosti su prvi zaprijetili, u 3. minuti Serderov je pokušao s 20 metara, ali vratar Šubarić brani. Istra 1961 je povela u 20. minuti. Nakon prodora Mlinara po lijevom boku lopta je došla do Serderova, koji je ubacio za Diona Drena Belju, a on iz blizine zabija.

Gosti su u prvom poluvremenu kontrolirali igru i domaćini nisu uspijevali doći do situacija iz kojih bi ugrozili vrata Dragovoljca. Najbolju situaciju da ugroze vrata gostiju Hrvatski dragovoljac je imao u 44. minuti iz prekida s vrha šesnaesterca, ali udarac Pasaričeka nije bio precizan.

Dragovoljac početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, pokušava preko Lukića, ali njegov udarac završio je pored gola. U 63. minuti Petković je pretrčao polovicu igrališta, igrači Istre nisu ga mogli zaustaviti, na kraju je uspio i pucati s desetak metara iskosa, ali vratara gostiju obranio je taj pokušaj. U 69. Bagadur si je stvorio prostor za udarac s 20 metara, bio je to dobar pokušaj, ali vratar Istre uspio je sačuvati mrežu.

Istra je u 79. minuti mogla doći do drugog pogotka, Bande je poveo kontranapad i servirao loptu za Serderova, koji se je spetljao i propala je prilika. U 90. minuti nakon greške Galilea veznjak Dragovoljca Mioč našao se dobroj situaciji iz koje je mogao poentirati, ali je lopta otišla daleko od gola.