+10 za drugu europsku pobjedu

Nexe uvjerljiv i protiv Brage

Našičani nakon Skjerna razbili i Bragu
Našice: EHF Europska liga, grupna faza 1. kolo, RK Nexe – Skjern Handbold Borna Jaksic/PIXSELL

Rukometaši Nexea ostvarili su pobjedu i u drugom kolu skupine D EHF Europske lige svladavši pred svojim navijačima portugalsku Bragu s 38-28.

Momčad Branka Tamšea prvu značajniju rezultatsku prednost stvorila je u razdobolju od 4. do 12. minute, kad su Našičani serijom 6-0 od 2-2 došli do prednosti 8-2. Potom je razlika polako rasla do najvećih 11 golova (18-7) u 23. minuti. Portugalci su do kraja poluvremena uspjeli spustiti zaostatak na jednoznamenkasti (21-12).

Braga je uspjevala gotovo cijelo drugo poluvrijeme ostati na jednoznamenkastom zaostatku, a najbliže što su se gosti uspjeli približiti Nexeu na sedam golova (26-19, 32-25). U samoj završnici Nexe je ipak uspio doći do okruglih deset razlike kad je Aleksandar Bakić iz “cepelina” postavio konačnih 38-28.

Strijelce hrvatskog doprvaka predvodili su Predrag Vejin i Luka Moslavac sa po šest pogodaka svaki, dok su po pet golova postigli Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Mario Tomić. Vratar Dominik Kuzmanović je sakupio 11 obrana.