NEXE s tri gola prednosti na uzvrat u Bitolu

NEXE - Pelister 29-26
Našice: Prva utakmica 1/8 finala EHF Europske lige: RK Nexe – HC Eurofarm Pelister Dubravka Petric/PIXSELL

Rukometaši našičkog NEXE-a u prvoj su utakmici osmine finala Europske lige kao domaćini svladali Pelister iz Bitole s 29-26.

Našičani su bili u prednosti gotovo čitavim tijekom susreta, gosti iz Sjeverne Makedonije su vodili samo s 1-0 i 9-8, u nekoliko navrata u drugom poluvremenu imali i po četiri pogotka razlike, da bi na kraju odličnom završnicom stigli do konačnih plus tri. Na ulasku u posljednju minutu Kuzmanović je kod 28-26 obranio sedmerac Taboadi, da bi Markušić 10 sekundi prije kraja odličnom solo-akcijom postavio konačnih 29-26.

Fahrudin Melić s osam i Marin Jelinić sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Elmir Građan sa šest i Reinier Taboada s pet pogodaka predvodili Pelister.

Uzvrat u Bitoli igrat će se za tjedan dana.