+4 uoči uzvrata

Nexe na pragu četvrtfinala Eurokupa

Našičani su od početka dvoboja u Düsseldorfu pokazali kako su trenutačno daleko kvalitetniji sastav od Motora
PPD Zagreb i Nexe sastali se u 5. kolu Prvenstva Hrvatske Slavko Midzor/PIXSELL

Rukometaši našičkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala Eurokupa kao gosti u Düsseldorfu svladali ukrajinski Motor Zaporožje s 27-23.

Našičani su od početka dvoboja u Düsseldorfu pokazali kako su trenutačno daleko kvalitetniji sastav od Motora, već sredinom prvog poluvremena imali tri gola prednosti (7-4), pred kraj te dionice igre i najvećih sedam razlike (13-6), da bi u nastavku samo rutinski održavali prednost. S tri uzastopna gola Motor je u posljednjoj minuti smanjio na 26-23, ali Severec je lijepim pogotkom u posljednjoj sekundi postavio konačni rezultat.

Predrag Vejin sa sedam te Aleksandar Bakić i Fran Mileta s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Jurij Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha bili peterostruki strijelci za Motor.

Uzvratni susret na programu je za tjedan dana u Našicama, a pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta islandskog Valura i njemačkog Göppingena.