NEXE izborio Final Four EHF Europske lige

Našičani su ostvarili fantastičan uspjeh, svoju europsku priču započeli su u prvoj rundi kvalifikacija doguravši do završnog turnira
Našice: Nexe i PAUC u utakmici 7. kola EHF Europske lige Matija Habljak/PIXSELL

Rukometaši NEXE-a ostvarili su najveći uspjeh u klupskoj povijesti izborivši plasman na završni turnir EHF Europske lige koji će se igrati 28. i 29. svibnja. NEXE je u uzvratnom susretu četvrtfinala na gostovanju kod GOG Gudmea odigrao 37-37 obranivši tako pet golova prednosti (32-27) iz prve utakmice.

Našičani su odlično ušli u susret, poveli su 3-1, pa 5-3 i 9-7. U 15. minuti su prvi put imali i tri gola prednosti (11-8), a u 21. minuti i velikih +4 (17-13). Nažalost, završnica prvog dijela pripala je danskom sastavu koji je serijom 6-1 stigao do prvog vodstva na utakmici (19-18), a na poluvrijeme otišao s dva pogotka viška (22-20).

U prvom dijelu odlični su bili Halil Jaganjac sa šest i Predrag Vejin s pet pogodaka, dok je Mihailo Radovanović sakupio sedam obrana. Kod domaćina u prvom poluvremenu najviše muka zadavao je Simon Bogetoft Pytlick sa sedam golova.

Gudme je bolje ušao u nastavak i u 35. minuti domaćin je imao +4 (26-22) i napad za anuliranje zaostatka iz prvog susreta. No, NEXE je na danski nalet fantastično odgovorio serijom 6-0 okrenuvši rezultat u svoju korist (28-26). U posljednju četvrtinu utakmice NEXE je ušao s četiri gola prednosti (31-27) što je u uz plus pet iz prve utakmice bilo dovoljno za mirnu završnicu. Na koncu je završilo 37-37.

NEXE su do velikog uspjeha vukli Jaganjac s 12 golova, Vejin sa sedam i Marin Jelinić sa šest golova. Odlično su bili i vratari Radovanović (10) i Dominik Kuzmanović (7) s ukupno 17 obrana. U danskim redovima najefikasniji su bili Pytlick s 11 i Jerry Tolbring s osam golova.