Nexe i dalje stopostotan

Nexe - Granollers 39-36
Zadar: Final four SEHA lige, polufinale, RK Nexe – PPD Zagreb Sime Zelic/PIXSELL

Rukometaši Nexea zadržali su stopostotni učinak i nakon petog kola Europske lige. Na svom terenu Našičani su svladali španjolski Granollers s 39-36.

Domaći rukometaši preuzeli su kontrolu rezultata serijom 9-3 sredinom prvog poluvremena kojom su zaostatak 3-6 pretvorili u prednost 12-9. Do kraja utakmice hrvatski doprvak više niti u jednom trenutku nije zaostajao. Gosti iz Španjolske uspjeli su izjednačiti na 16-16, ali Nexe je postigao tri posljednja gola na kraju prvog i dva na početku drugog poluvremena za 21-16. Ipak, susret je bio neizvjestan sve do dvije minute prije kraja kada je Granollers smanjio na 36-35. Tada su Sršen i Bakić golovima s igračem više odveli Nexe na nedostižnih 38-35 na 40-ak sekundi prije kraja.

Gianfranco Pribetić sa sedam golova predvodio je Nexe, po šest su dodali Ivan Sršen, Luka Moslavac i Fahrudin Melić, dok su Antonio Jesus Garcia i Faruk Yusuf s po sedam pogodaka predvodili Granollers.

Ova dva sastava opet će se sastati za tjedan dana u 6. kolu u Granollersu.