NEXE bez iznenađenja u Zagrebu, PPD-u uvjerljiva pobjeda

PPD Zagreb i NEXE u doigravanje za prvaka ulaze izjednačeni po broju bodova u međusobnim dvobojima
Zagreb: Rukometni derbi susret između PPD Zagreb i NEXE Našice Igor Soban/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba u posljednjem su kolu Paket 24 Lige za prvaka svladali našički NEXE s 25-16 (11-6) i tako osigurali prednost domaćeg terena u doigravanju za prvaka osvojivši prvo mjesto s dva boda više od najvećih konkurenata.

Dvojbe oko pobjednika u utakmici odigranoj u Kutiji šibica, bile su otklonjene već početkom drugog poluvremena u koje je domaća momčad ušla s pet pogodaka prednosti (11-6), a već nakon pet i pol minuta igre u nastavku imali su rukometaši PPD Zagreba +8 (15-7). Gosti se do kraja dvoboja nisu uspjeli spustiti na manje od šest golova zaostatka.

Strijelce aktualnog prvaka predvodio je Ivan Čupić sa sedam pogodaka, a po četiri su postigli Filip Vistorop i Sandro Obranović. Vratar Dino Slavić imao je 10 obrana. Za NEXE su po četiri gola postigli Marin Jelinić i Tomislav Severec, a najbolji strijelac Našičana u Europskoj ligi, hrvatski reprezentativac Halil Jaganjac, ostao je bez pogotka iz tri šuta. Vratari gostiju Kuzmanović i Radovanović imali su zajedno osam obrana.

PPD Zagreb i NEXE u doigravanje za prvaka ulaze izjednačeni po broju bodova u međusobnim dvobojima (2-2), jer su Našičani slavili u svojoj dvorani, što je Zagrebašima bio prvi prvenstveni poraz nakon 15 godina. Prvak će biti ona momčad koja prva dođe do šest bodova, a PPD Zagreb ima zajamčeno domaćinstvo u prvoj i trećoj utakmici, od moguće četiri.