JAK VJETAR

Nevrijeme oštetilo nadstrešnicu na Rebru, hitni prijam radio bez prekida

Snažan vjetar i obilna kiša prouzročili štetu na objektu KBC-a Zagreb, bez ozlijeđenih
Zagreb: Nevrijeme oštetilo nadstrešnicu na RebruNeva Zganec/PIXSELL

Zbog olujnog nevremena koje je tijekom noći zahvatilo Zagreb, oštećen je dio nadstrešnice iznad Objedinjenog hitnog bolničkog prijama KBC-a Zagreb. Unatoč incidentu, zdravstvena skrb odvijala se neometano, a ozlijeđenih nije bilo.

Snažan vjetar i kontinuirana obilna kiša ostavili su posljedice i na zdravstvenoj infrastrukturi. U Kliničkom bolničkom centru Zagreb tijekom noći oštećen je dio nadstrešnice iznad Objedinjenog hitnog bolničkog prijama.

Iz bolnice ističu kako su nadležne službe reagirale odmah po zaprimanju informacije te je u najkraćem roku provedena sanacija i osiguranje zahvaćenog područja.

– Odmah po zaprimanju informacije, nadležne službe su promptno reagirale te je tijekom noći provedena sanacija i osiguranje zahvaćenog područja kako bi se u potpunosti zajamčila sigurnost pacijenata, djelatnika i svih korisnika bolničkog sustava – poručili su iz KBC-a Zagreb.

Bez prekida u radu

Unatoč oštećenju, bolnički sustav nije bio ugrožen. Iz KBC-a naglašavaju kako nije bilo ozlijeđenih te da su svi procesi nastavili funkcionirati bez zastoja.

– Sigurnost pacijenata i djelatnika naš je apsolutni prioritet, a sve aktivnosti bile su usmjerene na brzo otklanjanje rizika i očuvanje kontinuiteta zdravstvene skrbi – navode.

Slijedi procjena štete
Materijalna šteta tek će se procijeniti, nakon čega slijedi trajna sanacija i moguće dodatne preventivne mjere.

– Materijalna šteta bit će procijenjena u najkraćem mogućem roku, nakon čega će se pristupiti trajnoj sanaciji i dodatnim preventivnim mjerama s ciljem daljnjeg unaprjeđenja sigurnosnih standarda – zaključuju iz bolnice.

hitni prijam
KBC Zagreb
Nevrijeme
Olujni vjetar
Rebro
sigurnost pacijenata
Šteta