Nakon silovitog početka rukometaši Gorice u Sesvetama ostali bez pobjede

Prvi susret Paket24 Premijer lige – Doigravanja za Europu između Sesveta i Gorice završen je bez pobjednika 25:25
DSC_3447-1536×1024

Prvi susret Paket24 Premijer lige – Doigravanja za Europu između Sesveta i Gorice završen je bez pobjednika 25:25. Svaka je momčad u posljednjoj minuti imala napad za pobjedu, ali ga nije iskoristila. Ukupni bodovni omjer je sada 4:2 u korist Sesveta. Podsjećamo, treće mjesto osvojit će klub koji prvi skupi šest bodova.

Gorica je silovito otvorila susret i šokirala domaćina. Malo se ekipa može pohvaliti da je u Jelkovcu imalo 6 pogodaka prednosti nakon prve četvrtine (3:9). Domaćin se ipak malo oporavio sredinom prvog dijela, ali nije mogao dostići tu veliku prednost. Tako je Gorica na predah odnijela velikih pet razlike (10:15).

Odličan ulazak u drugi dio s tri pogotka zaredom vratili su Sesvete u utakmicu. Ali, Gorica se čvrsto držala svog plana igre i uz jako raspoloženog Tomislava Sladoljeva na vratima (ukupno 14 obrana), nastavila je voditi od jednog do tri pogotka razlike. Upravo toliko bilo je u 54. minuti (21:24), i činilo se kako bodovi idu u Veliku Goricu.

Ali, Sesvećani uspijevaju povezati čak četiri pogotka zaredom i dvije minute prije kraja povesti 25:24. Gorica uzvraća i poravnava na 25:25. Nakon toga, Sesvete imaju prvu priliku za novo vodstvo, ali je ne koriste. Gorica na drugoj strani griješi u predaji lopte pa Sesvećani 20 sekundi prije isteka vremena, nakon time outa imaju drugu prigodu za pobjedu. Ali, ni to nisu iskoristili i završilo je neodlučeno 25:25.

Po šest pogodaka za domaćina dali su Ivan Dumenčić i Patrik Hršak. Kod Gorice najbolji Ivan Laljek i Matej Svržnjak koji su postigli po osam pogodaka.

Sljedeći susret na rasporedu je 25. svibnja, a domaćin je Gorica.