Nakon dvije godine rukometaši Rugvice poraženi u prvenstvenom susretu na domaćem parketu

S 34:31 u Rugvici je slavila Maksimir Pastela
DSC_4102-1536×1024

Svakoj seriji jednom mora doći kraj. Za rukometaše Rugvice bila je to nepobjedivost na domaćem parketu. Posljednji ligaški poraz Rugvičani su u svojoj dvorani doživjeli 25. listopada 2020. od Siska, nakon čega je započeo niz nepobjedivosti koji je trajao sve do subote i utakmice protiv Maksimir Pastele koja je zadržala stopostotni učinak. Gosti su nakon izuzetno uzbudljivih i zanimljivih 60 minuta slavili s 34:31.

Lijepo ispunjena dvorana mogla je uživati u borbenoj utakmici, a ta energija s terena prenijela se i na tribine gdje se svaki postignuti zgoditak bučno proslavio. U prvih trideset minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a najveća prednost koju je imala jedna ili druga strna iznosila je +2. U istom se ritmu nastavilo i u nastavku utakmice, koja je definitivno prelomljena u posljednjih desetak minuta u koje su gosti ušli s +3, što domaći igrači unatoč velikom htijenju i borbenosti nisu uspjeli stići.

Rugvici nije pomoglo niti 13 zgoditaka sjajnog Tiana Borovca, dok je goste do pobjede s 10 postignutih golova predvodio Martin Tomšić.