Grad traži izvođača radova

Na Savici kreće dogradnja OŠ Jure Kaštelana, uvodi se jednosmjenska nastava

Škola će dobiti šest novih učionica, kapacitet raste s oko 600 na gotovo 900 učenika, a radovi vrijedni 4,15 milijuna eura počinju na jesen
Zagreb: Gradonačelnik Tomašević u društvu zamjenika prisustvovao Danu otvorenih vrata Osnovne škole Jure KaštelanaŽeljko Lukunić/PIXSELL

Grad Zagreb objavio je javnu nabavu za izvođenje radova na rekonstrukciji i dogradnji Osnovne škole Jure Kaštelana na Savici. Dogradnja će povećati prostorne i organizacijske kapacitete škole i omogućiti prelazak na jednosmjensku nastavu, što će učenicima osigurati kvalitetnije uvjete za učenje, boravak i svakodnevne školske aktivnosti.

– Prednosti jednosmjenske nastave za djecu i obitelji su brojne, od širenja mogućnosti za izvanškolske aktivnosti i rekreativni sport, preko osiguravanja kuhinja i blagovaonica potrebnih za pripremu toplih obroka, pa sve do činjenice da se na taj način usklađuje rad škola s radnim vremenom roditelja. Naš je prioritet osigurati jednosmjensku nastavu za svu djecu u Zagrebu i pružiti im najbolje moguće uvjete za razvoj i učenje, i nećemo stati dok to ne postignemo, rekao je Tomislav Tomašević, gradonačelnik Grada Zagreba.

Projektom je predviđeno je proširenje škole, koja danas obuhvaća nešto više od 7.000 m2, za gotovo 900 m2 novog prostora. Škola trenutno radi u dvije smjene te ima kapacitet od 26 razrednih odjela s oko 600 učenika, dok će se nakon zahvata kapacitet povećati na 32 razredna odjela, odnosno na gotovo 900 učenika.

Radovi će se izvoditi uz pažljivu organizaciju kako bi se nastava u dijelu škole koji ostaje u funkciji mogla odvijati bez prekida, pri čemu će zahvati na postojećoj strukturi zgrade biti minimalni. Rekonstrukcija je planirana ponajprije na mjestima povezivanja novih prostora s postojećima.

Najveće proširenje odnosi se na nadogradnju kata, gdje će se izgraditi šest novih učionica s pratećim kabinetima, spremištem i sanitarnim čvorovima prilagođenima učenicima i osobama s invaliditetom.

Ukupna vrijednost radova i opremanja iznosi 4,15 milijuna eura s PDV-om, od čega se 2,8 milijuna sufinancira putem EU fondova u okviru Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO), a ostatak iz gradskog proračuna. Po završetku postupka javne nabave i odabiru izvođača slijedi potpisivanje ugovora i početak radova na jesen. Predviđeno vrijeme trajanje radova je deset mjeseci.

Dogradnja škole
OŠ Jure Kaštelana
Savica
Tomislav Tomašević
Ulaganje u obrazovanje