Na domaćoj prvoligaškoj premijeri HNK Gorica ispustila pobjedu nad Slaven Belupom

premijera-1

Prvoligaški nogomet nakon 24 godine ponovno stanuje u Velikoj Gorici. Na domaćoj premijeri pred lijepo popunjenim gledalištem HNK Gorica ugostila je Slaven Belupo. Više od 1 500 gledatelja moglo je uživati u spektakularnoj utakmici, pogotovo u posljednjih pola sata u kojima su se mreže tresle u čak šest navrata za konačnih 3:3.

Prvi dio nije donio neka velika iskušenja pred vratima jedne i druge momčadi, no zato je nastavak susreta bio zaista spektakularan. Publiku je na noge u 63. minuti podigao Zwolinski koji je efektnim zgoditkom na najljepši način okrunio asistenciju Atiemwena. Samo dvije minute kasnije euforija i zadovoljstvo ponovno su zavladali, jer ponajbolji igrač u domaćim redovima Atiemwen povisio je na 2:0.

Nažalost po domaće, gosti iz Koprivnice preko Jelića koji je iza leđa Kahline pospremio slobodni udarac s 25 metara, u 71. smanjuju rezultat. No, samo četiri minute kasnije nakon sjajne akcije koju je započeo Lovrić, a kojoj su sudjelovali Atiemwen i Dvorneković lopta je stigla do Zwolinskog koji je po drugi puta matirao Marković za podebljanje vodstva. Međutim, u posljednjih desetak minuta, gosti koji su bili na konopcima, uspijevaju se vratiti u potpunosti u susret preko dvostrukog strijelca Mendyja, kojeg je gostujući strateg Tomislav Ivković u igru uveo u posljednjih 25. minuta.

Šteta, što na domaćoj premijeri nije upisana pobjeda, jer domaći su igrači to zaslužili, jer većim su dijelom utakmice bili bolja i dominantnija momčad. No, ova je utakmica pokazala kako Gorica nije zalutala u prvoligaško društvo, a današnjom izvedbom poslali su i dobru pozivnicu svim gledateljima za subotnju domaću utakmicu protiv Intera.

Reakcije trenera na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Ja čestitam jednoj i drugoj ekipi na igri, jer po ovim uvjetima dali su sve od sebe. Ovo je nogomet. Mi smo dva puta vodili dva razlike. Žao mi je što to nismo mirnije priveli kraju, jer nešto se pita i protivnika. Svojim dečkima mogu samo čestitati, jer ovo je dobar put da oni vide da se mi možemo nositi sa svima.“

Tomislav Ivković (NK Slaven Belupo): „Znali smo da će biti teška utakmica i da je Gorica vrlo dobra momčad. Riječ je o momčadi koja je bila prva u Drugoj ligi i to se ne smije zaboraviti. Mi nismo dobro ušli u utakmicu, loše smo stajali na terenu, pogotovo u fazi obrane, da bi u nastavku krenuli nešto bolje i počeli sličiti na ekipu. No, onda smo iz naših grešaka primili tri gola. Ipak moram biti zadovoljan, jer moji su dečki pokazali veliki karakter, jer nije se bilo lako vraćati iz minusa“.

Fotogaleriju s utakmice pogledajte OVDJE.

HT 1. HNL, 2. KOLO
HNK GORICA – NK SLAVEN BELUPO 3:3 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Zwolinski (63), 2:0 Atiemwen (65), 2:1 Jelić (70), 3:1 Zwolinski (74), 3:2 Mendy (78), 3:3 Mendy (90)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Zwolinsky (od 80. Ljubisavljević), Dvorneković (od 90. Zenko), Maloča, Žutić, Atiemwen, Miya (od 64. Lovrić), Marina, Špičić. TRENER: Sergej Jakirović
NK SLAVEN BELUPO: Marković, Međimorec, Goda (od 76. Martinaga), Aparicio, Jelić, Gordana (od 52. Bogojević), Bongongui, Dolček (od 65. Mendy), Šarlija, Puclin, Karamarko. TRENER: Tomislav Ivković