Mužinić i Dretar Karić poražene u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u para stolnom tenisu

Hrvatske predstavnike sada očekuju nastupi u pojedinačnoj konkurenciji
anđela mužinić Marko Prpić/PIXSELL

U španjolskoj Granadi započelo je Svjetsko prvenstvo u para stolnom tenisu na kojem nastupa rekordnih 326 sportaša iz 51 zemlje, među kojima i četvero hrvatskih predstavnika.

Hrvatske boje brani četvero predstavnika. Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić u kategoriji 3, Mirjana Lučić u kategoriji 9, te Borna Zohil u kategoriji 8. Prvi put na prvenstvu će se dijeliti i medalje u mješovitim parovima kako bi se poboljšala ravnopravnost spolova.

Prvo su startala ekipna natjecanja. Hrvatske parastolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić, koje su nakon srebra na Paraolimpijskim igrama u Riju osvojile i broncu u Tokiju, u 1. su kolu pobijedile Brazilke Thais Fragu i Yoyce de Oliveiru s 3-1. Nažalost, u četvrtfinalu su ispale od Koreanki Jiyu Yoon i Young Jung s 2-3.

Ispao je mix par Borna Zohil – Mirjana Lučić u klasi XD17. U prvom su kolu bili slobodni, a u osmini finala su izgubili od Australaca Li Na Lei i Nathana Pellissiera s 1-3. Dodajmo kako Zohil ima svega 16 godina i jedan je od najmlađih sudionika ovog prvenstva.

Hrvatske predstavnike sada očekuju nastupi u pojedinačnoj konkurenciji.