Mraclinu bod u Topuskom nakon serije promašaja

Tijekom cijele utakmice Mraclin je vodio igru, imao puno veći posjed lopte, veliki broj šansi i udaraca prema golu, al na kraju je završilo 3:3
WhatsApp Image 2021-09-05 at 14.05.27

NK Mraclin je u drugom kolu 4. HNL gostovao u Topuskom koje je u prvom kolu slavilo protiv Gradića za zelenim stolom. U ovoj utakmici Mraclin je nastupio bez Skrbina i Šikića. Tijekom cijele utakmice Mraclin je vodio igru, imao puno veći posjed lopte, veliki broj šansi i udaraca prema golu, al na kraju je završilo 3:3.

U 6. minuti Topusko je povelo autogolom Petravića koji je visoko ubačenu loptu pospremio iza nemoćnog Dražića. No to nije pokolebalo Mraclin koji nastavlja sa svojom igram. Izjednačava Milatović prizemnim udarcem nakon odbijene lopte u 16 metara. Nakon toga Hajduk izlaze pred domaćeg vratara Petrovića koji brani njegov udarac, ali odbijenu loptu topovskim udarcem u gol posprema Milatović topovskim udarcem. Pred kraj poluvremena Hajduk prolazi po desnoj strani, ubacuje do Milatovića koji zabija, ali na čudo okupljenih, pomoćni sudac označava zaleđe.

Mraclin i u drugom poluvremenu kombinira, promašuje, a kazna slijedi kada domaći u pet minuta zabijaju dva slična pogotka u režiji Šahića i Abramovića. Mraclin dolazi do izjednačenje 20 minuta prije kraja susreta kada Hajduk okrenut leđima dobiva loptu u kaznenom prostoru domaćina, okreće se i pogađa gornji desni kut vratara. Do kraja utakmici serija neiskorištenih prilika Mraclina i utakmica završava 3:3.

Domaćini su tijekom cijelog susreta igrali na duge lopte gdje su, te su iz tih situacija tražili svoje šanse, te neke od njih i iskoristili. Mraclin je bio puno konkretniji u traženju igre, imao veliki broj propuštenih prilika koje je sve teško nabrojiti (Milatović, Hajduk, Roginić, Koleš, Vidović, Golubić, Jurić), nije ih iskoristio, a s druge strane neopreznost u obrani dovela je da krajnjeg izjednačenog rezultata.

U srijedu s početkom u 17:00 sati Mraclin igra treće kolo kada mu u goste dolazi momčad GNK Tigar Sveta Nedelja.