Mladostaši preko Murse do naslova pobjednika Kupa

U finalnom susretu, u Osijeku, Mladost je s 3-1 pobijedila domaćina Mursu
Osijek Finale Hrvatskog odbojkaškog kupa: Mursa Osijek – Mladost Zagreb Davor Javorovic/PIXSELL

Odbojkaši zagrebačke Mladosti novi su osvajači domaćeg Kupa. U finalnom susretu, u Osijeku, Mladost je s 3-1 (25-12, 25-19, 16-25, 33-31) pobijedila domaćina Mursu.

Gosti iz Zagreba su odlično otvorili utakmicu. Strelovito su poveli 7-1 i 13-3 te lakoćom dobili prvi set s trinaest poena razlike. U svemu je Mladost dominirala na parketu, ali je nastavak meča ipak ispisao drugačiji scenarij.

Mladost je dobila drugi set 25-19, ali je već tada domaći sastav daleko bolje kontrirao i počeo igrati kvalitetnije što je samo nastavio u trećoj dionici. Tada je Mursa bila mnogo bolja, dobila je set 25-16 za smanjenje, a uvjerljivo najveća borba razvila se u četvrtom setu.

Završnica tog seta bila je infarktna. Prvo je Mursa propustila pet set lopti, a potom je Mladost iskoristila petu meč loptu za veliko slavlje i konačnu pobjedu.