Doigravanje za prvaka Hrvatske

Mladost bez šansi u Dubrovniku kod Juga

Jug AO - Mladost 13-6
Dubrovnik: Utakmica polufinala doigravanja Hrvatske lige između vaterpolista Jug Adriatic osiguranje i Mladosti Grgo Jelavic/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO u prvoj su utakmici polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske na domaćem terenu svladali zagrebačku Mladost s 13-6.

Dubrovčani su silovito krenuli u susret te već nakon prve tri minute imali vodstvo od 3-0. Prednost domaćih rasla je sve do 8-2 krajem druge četvrtine pa je nastavak utakmice bio tek formalnost.

Marko Žuvela postigao je četiri gola za Jug, po dva su dodali Maro Joković i Loren Fatović, dok su Dario Rakovac i David Mijić bili dvostruki strijelci za Mladost.

Ovi suparnici će svoju drugu utakmicu igrati 7. travnja u Zagrebu.

U drugom polufinalu splitski Jadran je još u petak u prvoj utakmici svladao riječko Primorje EB s 14-6, a ti suparnici će se ponovno sastati 12. travnja.