Treća pobjeda u nizu košarkaša Gorice

MIRON ČEŠKIĆ, trener KK Gorica: Pohvale zaslužuje svih 12 igrača

Novom pobjedom u prvenstvu Bikovi su došli na omjer 6-2 i potvrdili četvrtu poziciju sa samo jednom pobjedom manje od vodećih
DSC_6485

U subotnjem susretu 8. kola 1. muške lige Gorica je uvjerljivo na svom parketu svladala Ribola Kaštela rezultatom 89:67. Novom pobjedom u prvenstvu Bikovi su došli na omjer 6-2 i potvrdili četvrtu poziciju sa samo jednom pobjedom manje od vodećih.

Pomalo iznenađujuće Goričani su istaknuli kandidaturu za jedno od prva četiri mjesta koja vode u doigravanje, a najveće zasluge za to imaju igrači i trener Miron Češkić, koji je na klupu zasjeo u pomalo nezgodnom trenutku uoči prvog prvenstvenog kola, ali je brzo stvorio kemiju s ekipom i unutar ekipe. Sve je rezultiralo dobrim rezultatima, a sada je na treneru teži dio posla da zadrži kontinuitet dobrih igara.

-Čestitam mojim dečkima na još jednoj pobjedi. Cijeli tjedan smo se pripremali za ovu utakmicu i znali smo da neće biti lako jer je Ribola Kaštela neugodan protivnik. Rezultat na kraju utakmice nije pravo mjerilo snaga jer tek u zadnjoj četvrtini smo uspjeli napraviti rezultatski odmak i mirno privesti utakmicu kraju. Odigrali smo agresivno u obrani što nam je donijelo lakše poene u napadu. Želim pohvaliti svih 12 igrača koji vrijedno treniraju, rade i na svakom treningu daju 100 posto od sebe. Ekipi Ribole čestitam na fer i korektnoj borbi i želim im sreću u nastavku prvenstva– izjavio je glavni strateg Bikova nakon utakmice.

U sljedećem kolu Gorica gostuje u Pulu kod KK Stoja gdje će se tražiti četvrta pobjeda u nizu.