Minimalna pobjeda Cibone za polufinale Kupa

Cibona je u četvrtfinalu sa 71:70 svladala Zadar
Zagreb: Cibona i Zadar sastali se u ?etvrtfinalu kupa Krešimir ?osi? Sanjin Strukic/PIXSELL

Košarkaši Cibone posljednji su polufinalisti ovogodišnjeg Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u dramatičnom četvrtfinalnom dvoboju u KC Dražen Petrović svladali Zadar sa 71-70.

Dvoboj dvije najbolje hrvatske momčadi protekao je u izjednačenoj igri, Cibona je većim dijelom dvoboja bila u blagoj prednosti, najveću je razliku imala početkom treće četvrtine kada je s dvije vezane trice stigla do vodstva 44-35. No, Zadar je serijom 11-0 preokrenuo i poveo s 52-49 dvije minute prije kraja trećeg dijela.

U samu završnicu ušlo se s rezultatom 70-70 kada je Žganec zabio minutu prije kraja. Potom je Smajlagić promašio tricu za Cibonu, a Ramljak tricu za Zadar pa je Cibona dobila loptu 20 sekundi prije kraja za svoj posljednji napad. Božić je prekršajem 3.5 sekunde prije kraja zaustavio prodor Kapuste, a razigravač Cibone je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 71-70. Nakon minute odmora Zadar se odlučio posljednju loptu dati u ruke Drežnjaka, ali on je promašio šut za pobjedu s pet metara.

Cibonu su do pobjede predvodili Borna Kapusta i Aleksandar Aranitović s po 15 koševa, dok su kod Zadra najbolji bili Marko Ramljak s 18 poena i Dario Drežnjak s 12 ubačaja i 11 skokova, ali upravo je Drežnjak i promašio šut sa zvukom sirene za pobjedu svoje momčadi.