Od ponora do lopte za remi

Minimalan poraz dugoselskih rukometašica u Turskoj; igra iz drugog dijela i podrška s tribina jamac su subotnjeg uspjeha

Europska premijera bez obzira na poraz može se ocijeniti uspješnom, jer ŽRK Dugo Selo '55 pred svojim će navijačima "loviti" gol zaostatka
380339818_1072370123980138_710243301117964894_n

U pravoj rukometnoj atmosferi pred prepunim tribinama Subat Spor Salona rukometašice Dugog Sela ’55 odigrale su dobru utakmicu te se kući vraćaju s minimalnim 28:27 porazom. Aktivan je to i prolazan zaostatak, pokažu li dugoselske rukometašice igru iz drugog dijela turskog dvoboja.

Slabo su rukometašice Dugog Sela odigrale prvo poluvrijeme. Trema, a možda i strah od europske premijere učinio je svoje te su domaće igračice nakon prvih pola sata imale velikih +8 (17:9). No, u drugom dijelu na teren kao da je izašla neka druga ekipa. Čvrsta i pokretljiva obrana, strpljiva igra u napadu koji je postao efikasan rezultiralo je postepenim smanjivanjem zaostatka, koji se topio iz minute u minutu, da bi pola minute do kraja lopta završila u rukama rukometašica Dugog Sela, čiji je trener zatražio minutu odmora.

Nažalost, dogovor nije urodio plodom, te su domaće rukometašice uspjele sačuvati gol prednosti s kojim u subotu dolaze u Dugo Selo. Pokažu li Dugoselke igru iz drugog dijela kojeg su u svoju korist dobile s 18:11, straha ne bi trebalo biti, a dodatan impuls zasigurno će biti i prepune tribine, jer ove su djevojke zaslužile da ih se podrži.

Najbolje kod Dugog Sela ’55 bile su Josipa Bebek i Jelena Pilić koje su postigle po sedam zgoditaka, dok su po četiri gola postigle Bernarda Čalušić i Anja Vida Lukšić.

Hrvatske rukometašice u Trabzonu je pozdravio i Nenad Bjelica, koji im je zaželio puno sreće u ovom dvoboju, koji će zasigurno bez obzira na poraz svima ostati u lijepom i dugom sjećanju.

Uzvrat je u subotu, 30. rujna u Gradskoj sportskoj dvorani u Dugom Selu u 18 sati.

-Budite naša podrška u lovu na pozitivan rezultat i prolaz dalje!- poručuju djevojke, kojima želimo sretan povratak kućama.