Mektić startao pobjedom

Mektić i Koolhof došli su do važne pobjede u borbi za polufinale
Osijek: Hrvatski Premier Tenis turnir, parovi,Mektić/Fett Škugor/Primorac Dubravka Petrić/PIXSELL

Nikola Mektić s partnerom Nizozemcem Wesleyem Koolhofom pobijedila je u meču prvog kola skupine “Mike Bryan” ATP završnog turnira parova u Londonu protiv Nijemaca Kevina Krawietza i Andreasa Miesa sa 6-7 (3), 7-6 (4), 10-7.

Mektić i Koolhof došli su do važne pobjede u borbi za polufinale pobijedivši njemački par nakon 125 minuta velike borbe.

Peti nositelji Mektić i Koolhof su bolje započeli dvoboj i servirali za set kod 5-3, a potom ga izgubili u “tie-breaku”. U drugom je hrvatsko-nizozemski par gubio s 1-2, pa odmah nadoknadio izgubljeni servis, a u 13. igri poveo s 4-0 i stigao do izjednačenja u setovima, da bi u trećem setu nakon 4-4 njemački par s tri uzastopna poena stigao do vodstva 7-5.

Ipak, Nikola i Wesley su furioznom završnicom s 5-0 stigli do pobjede nad trećim nositeljima, s kojima sada u međusobnim dvobojima vode s 3-1.