Šesti ABA poraz

Mega zaustavila Cibonin pobjednički niz

Zagrepčani su protiv potentnijeg suparnika bili u igri gotovo tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta su u potpunosti pali te na kraju upisali prilično uvjerljiv poraz
Zagreb: Cibona i Mega Basket susreli se u 9. kolu ABA lige Matija Habljak/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu 9. kola ABA lige izgubili su u KC Dražen Petrović od Mege s 83:69. Zagrepčani su protiv potentnijeg suparnika bili u igri gotovo tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta su u potpunosti pali te na kraju upisali prilično uvjerljiv poraz.

Iako Cibonu nije služio vanjski šut, uspjela je okončani prvu četvrtinu s prednosti, a držala je rezultatski priključak i na poluvremenu kada je zaostajala samo šest poena. U trećoj četvrtini su domaći igrači vezali nekoliko trica i zato Mega nije i ranije riješila pitanje pobjednika. No, u četvrtoj četvrtini do izražaja je stigla veća brzina gostiju koji su iz brzih protunapada stalno povećavala prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 18 razlike.

Tomislav Buljan i Jakov Mustapić su s po 13 koševa predvodili Cibonu, dok je Nikola Đurišić sa 17 poena bio najučinkovitiji kod Mege, a najkorisniji je bio mladi Zagrepčanin Andrija Jelavić s 15 poena, osam skokova, tri blokade i dvije asistencije, što mu je donijelo indeks valorizacije od 19 bodova.