Marko Pancirov dobro gura sa Zelengajem 1948, u derbiju svladali Devetku

Gostujućom pobjedom 2:1, trećeplasirani Zelengaj je zadržao priključak s vodećim ZET-om, koji ima tri boda više od njih i drugoplasiranog Nura
296012664_455740626564534_6608965349595629936_n

U kampusu Borongaj odigran je derbi 8. kola 1. ZNL, u kojem su se sastali NK Devetka i NK Zelengaj 1948. Bio je to susret trećeg i četvrtog u poretku, s jednakim brojem bodova i s pravom se očekivala neizvjesna utakmica.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 3. minuti nakon prekrasne akcije Fučeka, Ebeida i Mandure, u kojoj potonji izlazi sam pred domaćeg vratara te smireno i rutinirano poentira. No, već u 14 minuti domaći napadač Kiš vraća stvari na početak kada postiže pogodak nakon pogreške gostujuće obrane. Uslijedio je potom period bolje igre domaćina, a najviše pomutnje u gostujućim redovima su stvarali Jazvić i Vrbat. U pojedinim trenucima je pritisak domaćina bio toliko jak da su gosti nekontroliranim ispucavanjima otklanjali opasnost od svog gola.

Što se više približavao kraj poluvremena, domaći je pritisak slabio, gosti su hrabriji prema naprijed, a nakon jedne kontre, gostujući napadač Ebeid je srušen u kaznenom prostoru i vrlo dobri sudac Dragašević opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne je Fuček te gosti odlaze na poluvrijeme s minimalnom prednosti. U nastavku je domaćin tražio put ka poravnanju rezultata, ponajviše preko neugodnog Vrbata, dok su gosti zamjenama postigli stabilnost u igri i ponajviše zahvaljujući nepreciznosti raspoloženog Mandure, nisu uspjeli ranije osigurati pobjedu.

-Teška utakmica za nas, zbog neugodnog i rekao bih najspremnijeg i najboljeg suparnika s kojim smo se susreli u ovoj sezoni, ali i zbog izuzetno lošeg terena koji nas je sprječavao u razvoju kvalitetne igre. Moji dečki zaslužuju pohvalu za prikazano, uložili su ogroman trud i pokazali su da smo s pravom u vrhu poretka naše lige. Napunili smo se samopouzdanjem i nastojat ćemo i dalje biti neugodan suparnik svima koji će se namjeriti na nas- kazao je nakon utakmice trener Zelengaja 1948, Marko Pancirov.