Loše otvaranje prvog i drugog dijela koštala poraza u Podgorici

Studentski centar - Cibona 97-84
Zagreb: 1. kolo AdmiralBet ABA League: KK Cibona – KK Partizan Marko Lukunic/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Podgorici od Studentskog centra s 97-84.

Kobna po Cibonu bila su otvaranja kako prvog tako i drugog poluvremena. Podgoričani su utakmicu otvorili sa 16-5, pa iako je Cibona na ulasku u posljednju minutu prvih 20 minuta stigla do 43-37 ustvari nije niti u jednom trenutku bila blizu preokretu. Drugo poluvrijeme još je lošije krenulo za hrvatskog prvaka, Studentski centar je treću četvrtinu otvorio s 24-6 te je dvoboj bio odlučen.

Uoči posljednjih 10 minuta bilo je velikih 84-54 za Studentski centar da bi Cibona iskoristila opuštanje domaćih u tom razdoblju za smanjenje na 85-71 u 35. minuti pa je u konačnici poraz mnogo blaži od dojma.

Ivan Majcunić i Lovro Mazalin ubacili su po 13 koševa za Cibonu, dok su Loren Jackson s 23 i Fletcher Magee s 21 poenom predvodili Studentski centar.