Ljutić prvi olimpijski nastup završila na 28. mjestu

U veleslalomu je slavila švedska skijašica Sara Hector
zrinka ljutić Jaki Franja/PIXSELL

Švedska skijašica Sara Hector osvojila je zlato u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, dok je hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić zauzela 28. mjesto.

Hector je obranila prednost iz prve vožnje ispred Talijanke Federice Brignone (+0.28) i Švicarke Lare Gut-Behrami (+.0.72), koja je nakon prvog laufa bila osma, dok ni vodeće skijašice svijeta nisu imale dobar dan. Slovakinja Petra Vlhova bila je tek 14. s 2.46 sekundi zaostatka, dok je olimpijska prvakinja Amerikanka Mikaela Shiffrin promašila vrata u prvoj vožnji.

Ljutić je nakon prve vožnje bila 36., a na kraju je svoj prvi olimpijski nastup završila kao 28. sa zaostatkom od 8.08 sekundi za Hector. Andrea Komšić nije startala jer je prilikom zagrijavanja došlo do ukočenja vrata i bolova u leđima.