Ljutić bez druge vožnje u Semmeringu

Najbrža je bila švicarska skijašica Lara Gut-Behrami
zrinka ljutić Luka Stanzl/PIXSELL

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami iskoristila je otvorenu postavu prve vožnje veleslaloma za Svjetski kup u austrijskom Semmeringu i ostvarila najbolji rezultat (59.23 sekundi) u prvom dijelu natjecanja.

Hrvatska reprezentativka Zrinka Ljutić nastupila je sa startnim brojem 44 i za Švicarkom zaostala za 4.20 sekundi, što joj je donijelo 44. mjesto u prvoj vožnji. Za plasman u drugu vožnju trebalo je zaostati za 3.35 sekundi ili manje.

Osim Gut-Behrami, jedina koja je za manje od jedne minute uspjela svladati 44 vrata u prvoj vožnji bila je Amerikanka Mikaela Shiffrin (59.45), pobjednica veleslaloma voženog dan prije na istoj stazi. Unutar sekunde zaostatka za Švicarkom bila je još samo vodeća u redoslijedu veleslalomašica, Talijanka Marta Bassino (1:00.04). U najboljih pet su još Talijanka Federica Brignone i Šveđanka Sara Hector, obje s 1.01 sekundom zaostatka za vodećom.