Ljutić 17. u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu

Ljutić je ova utrka bila priprema za subotu i slalomski nastup
zrinka ljutić Emica Elveđi/PIXSELL

Američka skijašica Mikaela Shiffrin osvojila je zlatnu veleslalomsku medalju na Svjetskom prvenstvu u Courchevel Meribelu.

Srebrnu medalju osvojila je Talijanka Federica Brignone koja je zaostala 12 stotinki za Shiffrin, dok se broncom okitila Norvežanka Ragnhild Mowinckel koja je imala 22 stotinke sporije vrijeme od zlatne Amerikanke.

Jedina hrvatska predstavnica u veleslalomu Zrinka Ljutić na kraju je zauzela 17. mjesto, nakon što je u prvoj vožnji bila na 24. poziciji. No, za Ljutić je ova utrka ionako bila priprema za subotu i slalomski nastup gdje ona i Leona Popović, iz sjene, konkuriraju čak i za postolje.

U petak je na rasporedu veleslalom skijaša, a najjači hrvatski adut je Filip Zubčić.