Nova medalja za velikogorički klub

Lani Gavrilov (TKD Velika Gorica) bronca na jakom turniru u Beogradu

Gavrilov je ovim sjajnim rezultatom osvojila i vrijedne bodove za europsku rang ljestvicu, što će joj na idućim natjecanjima omogućiti i bolji ždrijeb
4 ExYU open 2024

Natjecatelji Taekwondo kluba Velika Gorica proteklog su vikenda nastupili na vrlo jakom izdanju međunarodnog E2 turnira u Beogradu, koji je u sportskoj dvorani Ranko Žeravica održan pod simboličnim nazivom “4 Ex Yu Open 2024.”. Na natjecanju je sudjelovalo više od 450 natjecateljica i natjecatelja u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, a turnir se bodovao za europsku rang listu.

-Novost je i da će po toj rang listi od sljedeće godine biti organizirani pozivni Grand prix turniri na kojima će nastupiti najboljih 32-je s rang liste dok će na finalnom Grand Prixu nastupiti najboljih 16 iz svake kategorije, a osvajači medalja bit će i novčano nagrađeni. Ovaj sustav natjecanja već dosta vremena postoji u seniorskoj konkurenciji na razini Svjetske rang liste, a ovo je po prvi puta da će juniori i kadeti dobiti ovakav sustav natjecanja ali trenutno samo na Europskoj razini- izvijestio nas je Igor Matić, koji je na ovaj turnir poveo pet članica kluba.

-Najuspješnija naša predstavnica bila je Lana Gavrilov, u prvom kolu bila je slobodna, a u četvrtfinalu juniorske kategorije do 49 kilograma je u fantastičnoj borbi porazila mađarsku predstavnicu Elizabet Toth. U polufinalu je ipak bolja bila Lucija Kalić iz Medvedgrada, koja je na kraju i osvojila zlatnu medalju. Gavrilov je ovim sjajnim rezultatom osvojila i vrijedne bodove za europsku rang ljestvicu, što će joj na idućim natjecanjima omogućiti i bolji ždrijeb- otkrio je Matić.

Dora Habijančić u kategoriji do 63 kilograma osvojila je peto mjesto, dok su Lana Horvat, Katarina Bačurin i Ema Bakula ovaj put ostale bez plasmana.

-Ovo je bio još jedan odličan nastup i veliko iskustvo za naše cure u jakoj konkurenciji- zaključio je Igor Matić, iz TKD Velika Gorica.