Košarkaši Splita polufinalu

Split: Polufinale Kupa Krešimira Ćosića KK SPlit – KK Furnir Ivo ČagaljPIXSELL

Košarkaši Splita prvi su polufinalisti Prvenstva Hrvatske, nakon što su u drugoj utakmici četvrtfinala odigranoj na Gripama svladali Zabok sa 66-62 i tako s 2-0 u pobjedama prošli dalje.

Zabočani su na poluvremenu imali osam koševa prednosti, da bi Splićani preokretom došli do vodstva u trećoj četvrtini. U izrazito neefikasnoj četvrtoj četvrtini (8-6), u kojoj se na prvi koš čekalo tri minute i nije bilo nijednog slobodnog bacanja, Split je uspio izbjeći majstoricu.

Toni Perković sa 16 koševa i Luka Babić s 13 bili su najbolji strijelci domaće momčadi, dok su Zabok predvodili Antun Maričević i Eyassu Worku s po 16 poena svaki.

Split se sada može okrenuti utakmicama za opstanak u ABA ligi, u kojima će suparnik Žutima biti sarajevski Spars. Prva utakmica, u kojoj je Split domaćin, na rasporedu je u srijedu, 12. svibnja, a druga će se igrati u Sarajevu 15. svibnja. Bude li potrebna treća utakmica, ona će biti odigrana 20. svibnja u Splitu.