Košarkaši Splita odveli finalnu seriju do majstorice, odluka o prvaku pada na Višnjiku

Split je večeras na domaćem terenu u četvrtoj utakmici finala svladao Zadar s 81-68
Četvrta utakmica prvenstva Hrvatske, KK Split – KK Zadar Ivo Cagalj/PIXSELL

Iako su gubili 2:0 od Zadra u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske, košarkaši Splita uspjeli su poravnati na 2:2 u pobjedama, te će o novom prvaku odlučivati majstorica u subotu u Zadru.

Split je večeras na domaćem terenu u četvrtoj utakmici finala svladao Zadar s 81-68 (44-37). Split je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, koju je završio s 14 koševa prednosti (62-48), a četiri minute prije kraja imao je čak 21 poen viška (79-58).

Kod domaćina najefikasniji je bio Toni Perković s 18 poena, pogodivši četiri od 15 splitskih trica. Marko Luković dodao je 17 koševa, a Roko-Leni Ukić je upisao 12 poena, 6 skokova i 5 asistencija U redovima Zadra prvi strijelac bio je Justin Anthony Carter s 13 poena, a Dominik Mavra i Chinanu Michael Onuaku zabili su po 12.