Druga pobjeda u nizu

Košarkaši Gorice u nastavku do pobjede protiv Marsonije

Goričani su tako na najbolji mogući način započeli drugi dio prvenstva, jer nakon prošlotjedne pobjede protiv Podstrane s omjerom 9-5 i dalje drže četvrtu poziciju koja vodi u doigravanje
DSC_4372

U 14. kolu Prve lige košarkaši Gorice u Gradskoj sportskoj dvorani nadigrali su Marsonije rezultatom 88:77. Goričani su tako na najbolji mogući način započeli drugi dio prvenstva, jer nakon prošlotjedne pobjede protiv Podstrane s omjerom 9-5 i dalje drže četvrtu poziciju koja vodi u doigravanje.

Susret protiv sastava iz Slavonskog Broda ima je dva lica, jer u prvom su dominirali gosti koji su na odmor otišli s pet poena viška (44:49), da bi u nastavku susreta Goričani naštimali svoje nišanske sprave za novu domaću pobjedu.

-Znali smo da neće biti lagana utakmica s obzirom na to da se Marsonija pojačala s Popićem i Jacovićem. Primili smo 49 poena za 20 minuta igre, odigrali smo jako lošu obranu, a u napadu nas šut nije služio. U drugo poluvrijeme ušli smo puno agresivnije u obrani i iz dobre obrane došli su jednostavni poeni, šut se otvorio, izgledali smo puno bolje na terenu- kazao je nakon utakmice domaći trener Miron Češkić.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Jure Gunjina s učinkom od 24 poena i 4 skoka. Njemu uz bok bili su Kristijan Šutalo s 15 poena i 7 skokova te double-doble Martin Klepo s 15 poena i 10 asistencija. Vito Porobić je u pobjedu ugradio 12 poena, a kapetan Ante Mašić 11 uz 4 skoka. Kod gostiju iz Slavonskog Broda istaknuli su se Franko Filipović s 13 poena, Fran Jacović s 12 poena i 8 skokova te Josip Popić s 11 poena i 10 skokova.

-Po meni bila je vrlo dobra i zanimljiva utakmica za gledatelje. Nemamo puno vremena za veselje, već u srijedu idemo na teško gostovanje Zagrebu. Idemo probati i tu utakmicu pobijediti i nastaviti u istom ritmu kao do sada- kazao je najbolji u domaćim redovima Jure Gunjina.

Već u srijedu Goricu čeka gostovanje u Zagrebu kod istoimenog domaćina koji im je nanio jedini domaći poraz ove sezone. Sad je idealna prilika za revanš.