Odluka pala u posljednjih 10-ak sekundi

Košarkaši Dinama skupo prodali kožu na Višnjiku

Zadar je na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 18-2 ispred Splita koji je na 18-3, dok je Dinamo-Zagreb peti s 12-9
Zadar: Utakmica košarkaškog prvenstva Hrvatske Dinamo – Zadar Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu 21. kola prvenstva Hrvatske na svom su terenu svladali Dinamo Zagreb sa 77-73.

Gosti iz Zagreba mnogo su bolje otvorili utakmicu, ali Zadrani su od druge četvrtine pomalo “grickali” njihovu prednost da bi se u posljednjih 10 minuta praktički ušlo s izjednačenim rezultatom. Susret je bio otvoren sve do 10 sekundi prije kraja kada je kod vodstva Zadra 74-71 Majić pokušao tricom poravnati, no nije bio precizan, a zatim je morao prekršajem zaustaviti Lakića koji je s dva pogođena slobodna bacanja odveo domaće na nedostižnu razliku.

Lovro Mazalin je s 23 koša i 10 skokova bio najbolji kod Zadra, dok je Ivan Vučić ubacio 15 poena za Dinamo-Zagreb.