Težak poraz na kraju europskog puta

Katastrofa Dinama u Solunu, PAOK uvjerljivom pobjedom u četvrtfinale

Dinamo se teškim 5:1 porazom oprostio od Europe za ovu sezonu
Solun: PAOK i Dinamo u 1/8 finala UEFA Konferencijske lige Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo se teškim 5:1 porazom oprostio od Europe za ovu sezonu. Trener Sergej Jakirović, nažalost nije ništa naučio iz utakmice u Pragu, kada je Dinamo također, nakon prve utakmice imao dva gola prednosti pa doživio poraz i ispao u Konferencijsku ligu.

Sve ono što je Sergej Jakirović najavljivao uoči uzvratnog dvoboja protiv PAOK-a, u igri Dinamove momčadi u prvom poluvremenu nije bilo vidljivo. Niti su nogometaši hrvatskog prvaka pokazali visoku razinu energije, niti su igrali agresivno, niti su težili posjedu lopte pa posljedično nisu često imali priliku ugroziti vrata koja je čuvao Dominik Kotarski.

PAOK je poveo u 27. minuti golom Abdula Rahmana Babe, da bi se šest minuta kasnije lopta od Petra Sučića odbila u mrežu, čime je grčki sastav anulirao zaostatak iz prve utakmice. Do odlaska na odmor PAOK je postigao i treći gol preko Brandona Thomasa.

Dinamo je nakon četiri minute igre u drugom dijelu smanjio na 3-1 preko Arbera Hoxhe, čime se nakratko ukazala nada u povoljan rezultat. Međutim, u posljednjih dvadeset minuta Konstantinos Koulierakis (73) i Andrija Živković (88-11m) osigurali su PAOK-u plasman u četvrtfinale Konferencijske lige.