Kardinalne pogreške gurnule Dinamo u poraz na startu Europske lige

West Ham na Maksimiru slavio s 2:0
Zagreb: Dinamo i West Ham susreli se u 1. kolu Europske lige Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u skupini H Europske lige porazom na Maksimiru od West Hama 2:0. Gosti su potpuno zasluženo stigli do tri boda, a golove su nakon poklona obrane “Modrih” zabili Michail Antonio (21) i Declan Rice (50).

West Ham je daleko bolje i konkretnije ušao u susret. Od prve minute gosti su pritisnuli Modre koji nisu mogli iznijeti loptu sa svoje polovine. Kada se već činilo da je Dinamo napokon došao do “daha”, hrvatski prvak je u 21. minuti jeftino primio gol. Francuz Theophile-Catherine je s lijeve strane vraćao loptu Dominiku Livakoviću, ali prekratko. Michail Antonio je bio brži, presjekao je loptu i poslao ju u praznu mrežu.

I drugi gol gosti su zabili nakon pogreške domaćina. Šutalo je pogrešno dodao, lopta je došla do Ricea, koji je pobjegao Petkoviću i zabio kroz noge Livakoviću za 2-0.