Ukupno su na Prvenstvu Zagrebačke županije osvojene 22 medalje

Juniorke TKD Velika Gorica najbolje u Zagrebačkoj županiji

U protekla tri vikenda natjecatelji TKD Velika Gorica nastupili su na tri turnira na kojima su postigli zapažene rezultate
Prvenstvo zag županije 2023

Iza natjecateljica Taekwondo kluba Velika Gorica u proteklih mjesec dana tri su turnirska nastupa. Studeni je otvoren natjecanjem u Draculi – Romania open, na kojem je u konkurenciji od više od 800 natjecatelja, nastupila i Sara Habijančić, koja se polako priprema za Europsko prvenstvi za mlađe seniore.

-Sara je odradila turnir uobičajeno dobro. Prvo kolo je bila slobodna, u drugom kolu bila je bolja od predstavnice iz Francuske. U borbi za medalju izgubila je od predstavnice iz Italije koja nam je ove godine već nanijela poraz u Španjolskoj. S obzirom na to da je ovo Sari prva seniorska godina do sada odrađene turnire odradila je izvrsno- ističe trener Igor Matić.

Na Kondor openu, koji je održan 11. studenoga gorički taekwondoaši osvojili su devet medalja; po dva zlata i srebra te pet bronci.

Zlatne medalje osvojili su Ema Bakula i Dora Habijančić, Paula Kučiš i Patrik Lončar osvajaju srebrne medalje, dok Gabriela Bačurin, Matej Turković, Tamara Milić, Katarina Bačurin i Lejla Lea Kajfeš osvajaju brončane medalje.

U vikendu za nama održano je taekwondo prvenstvo Zagrebačke županije. Na natjecanju je nastupilo 240 natjecatelja iz 12 klubova, pri čemu je TKD Velika Gorica nastupio s 30 natjecatelja koji su osvojili 22 medalje. U pojedinačnoj konkurenciji osvojeno je po pet zlatnih, srebrnih i brončanih odličja, dok su u borbenim kategorijama osvojene dvije zlatne, dvije srebrne i tri brončane medalje u poomsae/forme kategoriji.

U ukupnom plasmanu juniorke su bile prve, juniori treći, kadetkinje druge, dok je klub u ukupnom plasmanu poomsae/forme bio treći.

Prvaci zagrebačke županije postali su Gabriela Bačurin, Sebastian Novak, Tamara Milić, Ema Bakula, Jan Becič, Iva Hapać i Marinela Bašković. Viceprvaci županije su Matej Turković, Franka Štriga, Lejla Lea Kajfeš, Katarina Bačurin, Lana Gavrilov, Iva Becić i Petra Prlić. Brončani su bili Tonka Dražić Vasilič, Ana Marija Đurašin, Antea Perić, Emanuela Terzić, Lucijan Kompes, Katja Kajfeš, Ana Koncul i Naomi Čuić.