Gol prednosti za uzvrat

Juniorima Dinama pobjeda protiv turskog Basaksehira; Vito Čaić pogodio za veliko slavlje

Dinamo je poveo golom Borne Graonića, poravnao je Hamza Gureler, a pobjedu Dinamu osigurao je Vito Čaić osam minuta prije kraja susreta
Dinamo i Istanbul Basaksehir sastali se u Ligi prvaka mladih Luka Stanzl/PIXSELL

Juniorski prvaci Hrvatske, nogometaši Dinama u prvoj su utakmici prvog kola Lige prvaka mladih na stadionu u Kranjčevićevoj ulici s 2-1 svladali turski Basaksehir.

Do prednosti je Dinamo stigao kada je Graonić u 54. minuti odlično reagirao i glavom poslao u mrežu loptu koja se odbila nakon udarca Vilima Geca. No, samo tri minute nakon vodstva Dinamo je ostao s igračem manje jer je Ivan Cvetko kao posljednji igrač obrane srušio Yusufa Sasa.

Gosti su s igračem više preuzeli inicijativu i u 72. minuti zborili kazneni udarac nakon prekršaja Ruškovačkog na Batu Celiku. Izvođenja najstrože kazne prihvatio se Celik, ali je Antonio Raić odlično zaustavio njegov udarac. Nažalost, odmah potom je uslijedio udarac iz kuta za Basaksehir nakon kojega je Gureler iz gužve svladao Raića za 1-1.

Iako s igračem manje, Dinamo je ipak uspio postići pogodak za prednost pred uzvrat. Kapetan Čaić je odličnim trzajem glavom s 10-ak metara u mrežu proslijedio ubačaj Luke Vrbančića.

Uzvratna utakmica igrat će se 25. listopada u Istanbulu.