Pobjednika odlučili peterci

Jug pobjednik Kupa

Jug je u uzbudljivom finalu došao do rekordnog 16. trofeja Kupa, dok je Jadran ostao na jednom naslovu, onom iz 2001. Dubrovčani su u Zadru dvaput slavili na peterce jer su i u polufinalu odnijeli pobjedu nad Solarisom tek nakon raspucavanja
Vaterpolisti dubrovačkog Juga osvojili Hrvatski kup svladavši splitski Jadran Dino Stanin/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Juga osvojili su Hrvatski kup svladavši u finalu u Zadru splitski Jadran boljim izvođenjem peteraca 15-14.

Dubrovčani su sjajno započeli dvoboj i početkom druge četvrtine poveli su sa 6-1, a na poluvremenu je bilo 8-4. No, Splićani su se čudesno vratili na 9-9, zahvaljujući fantastičnom Lorenu Fatoviću koji je postigao čak sedam golova. Jadran je zadnju četvrtinu dobio s 1-0, a zadnji dio igre je obilovao promašenim zicerima i obranama vratara.

U raspucavanju je prvo Mate Anić obranio šut Marka Žuvele, ali je kod Jadrana Konstantin Harkov čak dvaput promašio vrata iz peterca.

Kod Jadran je Fatović zabio sedam golova iz deset šuteva, dok je kod Dubrovčana Amerikanac Hannes Daube postigao četiri gola, a Maro Joković dva.

U finalu vaterpolistica zagrebačka Mladost je s 13-11 slavila protiv splitskog Jadrana za rekordni 11. trofej u Kupu.