Jug nakon četiri godine ponovno osvojio Kup Hrvatske

Dubrovčani su u rekordnom 27. finalu po 15. put osvojili Kup Hrvatske, a Jadran je ostao na jednom trofeju osvojenom prošle godine
Treća utakmica finala doigravanja za prvaka Hrvatske, Jadran – Jug Ivo Cagalj/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja pobijedili su splitski Jadran s 10-5 u finalnom dvoboju Kupa Hrvatske odigranom u Zagrebu, te su nakon četiri godine ponovno osvojili ovaj trofej uzvrativši Splićanima za poraz u prošlogodišnjem finalu.

Rezultatska neizvjesnost potrajala je do sredine druge trećine, kad je Jadran još uvijek bio u igri za obranu naslova u domaćem kup natjecanju. Naime, pogotkom Burića iz peterca u 13. minuti Jadran je izjednačio na 4-4. No, u preostalih 3:18 minuta druge trećine Jugaši su postigli tri pogotka i poluvrijeme dočekali s vodstvom 7-4. Splićani su na novi pogodak, njihov posljednji na utakmici, čekali sve do zadnje četvrtine. No, tada je prednost Juga već bila 9-4, a do kraja utakmice nije ostalo dovoljno vremena da bi Jadran mogao napraviti preokret.

Za pobjednike je Marko Žuvela postigao tri pogotka, a po dvaput su strijelci bili Loren Fatović i Maro Joković. Jadran je imao petoricu strijelaca s po jednim pogotkom, a najbolji u momčadi bio je vratar Ivan Marcelić s 10 obrana. Na drugoj strani Toni Popadić je zaustavio 12 udaraca splitskih igrača.