Slavlje u Tunisu

Jakov Bunjevac brončani na Prvenstvu Mediterana

Na margini natjecanja predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europske karate federacije te pomoćnik glavnog tajnika Svjetske Davor Cipek izabran je i u izvršni odbor Mediteranske karate federacije
Jakov Bunjevac Tomislav Miletić/PIXSELL

Hrvatski karate reprezentativac Jakov Bunjevac osvojio je brončanu medalju na Prvenstvu Mediterana u tuniskom gradu Radesu.

U kategoriji +84 kg Bunjevac je u 1. kolu svladao domaćeg natjecatelja Rayena Gharbija 3-2. U nastavku na “senshu” ili pravilo prvog osvojenog boda eliminirao je Turčina Ahmeta Buluta (2-2), ali u nastavku  izgubio od Alžirca Hocinea Daikhija 2-1. U susretu za brončano odličje Bunjevac je bio uvjerljiv pobijedivši Turčina Omara Hbalu s 12-2.

Najviše uspjeha imali su predstavnici Tunisa ispred Alžira i Egipta. Na Prvenstvu Mediterana sudjelovalo je 407 natjecatelja iz 17 zemalja.