Dinamo obranio prednost iz Španjolske

Jakirović nakon ulaska među 16: Svejedno je koga ćemo dobiti. Pripremit ćemo se i potući za prolaz

Nakon niza kritika zbog slabijih rezultata, Jakirović je posljednjim rezultatima kupio malo mira. Modri su u posljednjih šest utakmica ostvarili četiri pobjede i dva remija, a u nedjelju slijedi lider prvenstva Rijeka
Dinamo se plasirao u osminu finala Konferencijske lige Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u osminu finala Konferencijske lige, nakon pobjede 1-0 u Sevilli u uzvratu su na svom stadionu odigrali 1-1. Gosti iz Seville su poveli pogotkom Cedrica Bakambua u 39. minuti, dok je Dinamo izjednačio u 56. minuti, a strijelac koji je gurnuo Dinamo prema 16 najboljih u ovom natjecanju bio je Japanac Takuro Kaneko.

-Čestitam igračima na sjajnoj i velikoj utakmici. Držali smo se plana od prve minute, bili smo puno opasniji nego u Sevilli, imali smo nekoliko lijepih prilika. Primili smo gol iz greške, a u poluvremenu smo se dogovorili da se držimo plana. Izbacili smo velikog protivnika, pokazali su svoju kvalitetu, jako su brzi, ali smo ih uspjeli zaustaviti. Bilo nam je lakše kada je izašao Bakambu- kazao je nakon utakmice trener Dinama Sergej Jakirović i zahvalio navijačima na sjajnoj atmosferi.

-Atmosfera je bila sjajna, navijači su svaki puta na nivou za razliku od nas. Ovo je sport, mi želimo pobijediti u svakoj utakmici, nekada ne uspije, ali najvažnije je da se borimo- dodao je Jakirović.

Ždrijeb parova osmine finala Konferencijske lige je u petak u Nyonu, a Jakirović je istaknuo kako nema nikakvih želja.

-Svejedno je koga ćemo dobiti. Pripremit ćemo se i potući za prolaz- zaključio je strateg Modrih.