Odluka o pobjedniku pala u završnici

Ivan Majcunić predvodio Cibonu do pobjede protiv Cedevite Junior

Cibona je pobjedom potvrdila treće mjesto uoči doigravanja
Zagreb: Utakmica 28. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona – Cedevita Junior Luka Batelic/PIXSELL

Košarkaši Cibone na domaćem su parketu u susretu 28. kola prvenstva Hrvatske s 85:81 svladali Cedevitu Junior, čime su praktički osigurali ulazak u doigravanje s treće pozicije.

Igrači Cedevite Junior bili su u prednosti većim dijelom utakmice, ali nakon što je njihov najbolji igrač Karačić morao napustiti susret zbog pet osobnih pogrešaka sedam i pol minuta prije kraja Cibona je preuzela kontrolu.

Otvaranjem posljednje četvrtine serijom 13-1 Cibona je povela sa 73-67, goste je s dvije trice u igru vratio Martin Jelić da bi se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 78-77 za Cibonu. A onda je najbolji igrač utakmice Majcunić pogodio tricu za 81-77 23 sekunde prije kraja kojom je praktički odlučio pobjednika.

Upravo je Ivan Majcunić s 27 koševa predvodio Cibonu, dok je Ivan Karačić s 19 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.