Istra 1961 produbila agoniju Hrvatskog dragovoljca koji ima pet uzastopnih poraza

Istra 1961 i Hrv. Dragovoljac susreli se u 19. kolu prve HNL Srecko Niketic/PIXSELL

U derbiju začelja 19. kola 1. HNL Istra 1961 je u Puli svladala Hrvatski dragovoljac s 3-0  i zasjela na osmo mjesto ljestvice. Puljani su do pobjede došli golovima Abdallahija Mahmouda,  Hassane Bandea i Matea Lisice.

Gosti iz Zagreba mogli su povesti već u drugoj minuti, ali je udarac Petkovića iz blizine otišao pored vrata. Kazna je uslijedila u 19. minuti nakon precizne i brze akcije koju je okončao Lisica točnim pasom za Mauritanca Abdallahija Mahmouda. Još bolju akciju odigrali su Puljani za drugi gol u 27.minuti kada je nakon dodavanja gotovo cijelog napada domaćina Hassane Bande iz Burkine Faso zabio za 2-0. Vratar Dragovoljca Šubarić obranio je u 36. minuti udarac Belje, koji je sam krenuo prema vratima gostiju.

U drugom dijelu su Zagrepčani imali nekoliko prilika za smanjenje vodstva Istre, no bez uspjeha. U 72. minuti Lisica je povećao na 3-0 na dodavanje Mlinara.

Istra je ovom pobjedom prekinula niz od pet poraza, a gosti sada imaju pet poraza zaredom.