Inter u 97. pao na Poljudu

Imao je Inter vodstvo zgoditkom Mamuta, no uplitanjem VAR-a u susret Hajduk je uspio izvući pobjedu u posljednjim trenucima
Split: Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, HNK Hajduk – NK Inter Zaprešić Ivo Čagalj/PIXSELL

Nakon 88 dana i utakmice između HNK Gorice i Lokomotive, koja je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici odigrana 9. ožujka, večeras je na Poljudu utakmicom između Hajduka i Intera nastavljeno prvenstvo 1. HNL.

Gosti iz Zaprešića koje je u stanci preuzeo Tomislav Ivković predstavili su se u jako dobrom izdanju na pustom Poljudu. Imali su vodstvo od 1:0 zgoditkom Ivana Mamuta, čemu je pripomogla i pogreška vratara Posavca, koji je u 43. minuti uspio zaustaviti udarac istog igrača.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku, Inter je ostao bez isključenog Solde, nakon procjene VAR-a, jer branič Intera je igrao rukom u svom šesnaestercu. Udarac Caktaša s bijele točke vratar gostiju Matković zaustavio je, no ponovno se oglasio VAR rekavši kako je Matković prerano izašao s gol linije. Popravni udarac Caktaš je ipak pogodio za 1:1.

Iako je Hajduk više od pola sata imao igrača više, čvrsti gostujući blok izdržao je sve domaće pokušaje i kada se već činilo, kako će put Zaprešića s velikim bodom, ukazao se Bugar Dimitrov koji ih je rastužio, ali i spasio Hajduk, koji je bio na pragu gubitka važnih bodova u igri za drugo mjesto, koje je označeno kao glavni cilj.