Inter s igračem manje slavio kod Varaždina

Ilan Pejić osigurao tri boda Zaprešićanima
Pripremna utakmica, Inter Zaprešić – GNK Dinamo II Josip Regovic/PIXSELL

Neplanirano su nogometaši Varaždina ostali bez domaćih bodova u utakmici 18. kola Druge HNL. Kao gost je zaprešićki Inter slavio u Varaždinu s 1-0 i to s igračem manje.

U uvodna dva kola nastavka sezone Varaždin je, također kao domaćin, teško pobjeđivao Orijent 1919 i Cibaliju, ali ovaj put se nije izvukao iako je u 72. minuti gostujući igrač Rešetar zaradio drugi žuti, isključujući karton. Unatoč igraču manje gosti su u 80. minuti zabili za pobjedu, a strijelac je bio Ilan Pejić. Varaždin je i dalje prvi, ima dva boda više od Rudeša, ali i utakmicu više.

Opatija je i dalje posljednja na ljestvici, ali je u ovom kolu osvojila vrlo važne domaće bodove protiv Kustošije. U derbiju začelja Opatija je slavila 2-1. Gosti su na 1-1 izjednačili u 82. minuti kada je strijelac bio Šušković Jakopac, no u 88. je Ivor Weitzer realizirao jedanaesterac i postavio konačnih 2-1 Opatije.

Važne bodove u bijegu iz donjeg doma ljestvice ostvario je i Solin koji je pred svojim navijačima s 2-1 bio bolji od Dinama II. Strijelci su za Solinjane bili Ninčević s bijele točke i Jukić u 61. minuti.

Uvjerljiv je bio Jarun koji je s 3-0 nadjačao Orijent 1919. Riječani su izgubili i treći put u nastavku sezone, a Jarun je sve golove zabio u nastavku susreta. Strijelci su bili Groznica, Raul Florucz i Karamatić.

Utakmica Rudeša i Cibalije je odgođena zbog velikog broja igrača Rudeša koji su pozitivni na COVID-19. Dvoboj će se odigrati 16. ožujka.