Inter potopljen u Vinkovcima od Cibalije

28. kolo Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Vinkovcima otvorili su Cibalia i Inter. Domaći sastav nakon više od 120 dana i pobjede nad Lokomotivom u prosincu prošle godine napokon je došao do pobjede protiv Zaprešićanama koji su u posljednja četiri susreta osvojili osam bodova. Nakon devedeset minuta igre semafor je pokazivao 3:0 u korist nogometaša Cibalije.

Mogli su igrači Cibalije povesti već u drugoj minuti, no Galić je promašio kazneni udarac, no u posljednjim trenucima prvog dijela Dabro je iskoristio asistenciju Kordića za prvi pogodak domaće momčadi. asistirao je Kordić i Barišiću u 73. za novi pogodak Cibalije, dok je pobjedu u sudačkoj nadoknadi zapečatio Miličević.

Bez obzira na ovaj poraz Inter je i dalje petoplasirani sastav, dok se Cibalia ovom pobjedom bodovno izjednačila s osmoplasiranom Istrom 1961.

U ostalim susretima ovog kola danas se sastaju; Rudeš-Osijek i Hajduk-Lokomotiva, dok sutra igraju Slaven Belupo-Rijeka i Istra 1961-Dinamo.