Ines Grdenić u Salzburgu, najmlađi uspješni u Virovitici

Karatisti Velike Gorice imali su još jedan izuzetno radan vikend u kojem su nastupili na dva fronta. Prva violina kluba, Ines Grdenić nastupila je na prestižnom seniorskom turniru u Salzburgu, dok mladi borci bili u Virovitici na već tradicionalnom turniru u organizaciji istoimenog kluba.

Turnir u Salzburgu, koji je okupio više od dvije tisuće natjecatelja bio je i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Tokiju. Ines je s uspjehom odradila borbe protiv predstavnice Mađarske (7:0) i Nizozemske (6:0), da bi u trećem kolu na prednost prvog poena doživjela poraz od Ukrajinke Chegolya.

-Bila je ovo izvrsna priprema za Europsko prvenstvo u Španjolskoj na kojem će krajem ožujka Ines prvi put nastupiti u seniorskom uzrastu- kazao je trener Goran Živković.

Za vrijeme Inesinih borbi u Austriji mlađa ekipa nastupila je na 17. Virovitica Openu koji je okupio više od 500 natjecatelja. Najuspješnija je bila Ema Filković osvojivši zlato, dok su blizu najvišeg postolja bili Matej Vuković i Vito Hulina plasiravši se u finale. Ukupno su gorički karatisti u Virovitici 12 medalja, jer uz jedno zlatno te dva srebrna odličja, pripalo im je i devet bronci.