Sijedi borba za odličja

Hrvatski vaterpolisti u polufinalu Olimpijskih igara!

U najboljoj utakmici turnira, hrvatski su vaterpolisti vodili od prve do zadnje minute
Susret Hrvatske i Španjolske u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti izborili su polufinale olimpijskog turnira u Parizu. U četvrtfinalnom susretu Barakude su sjajnom igrom od turnira oprostile reprezentaciju Španjolske, koja je grupnu fazu završila s pet pobjeda. Pobjedom 10:8 Hrvatska je izborila borbu za medalje.

U najboljoj utakmici turnira, hrvatski su vaterpolisti vodili od prve do zadnje minute, ne dozvolivši Španjolcima da nakon početnih 0:0, niti jednom dođu do izjednačenja.

Po dva gola za Hrvatsku postigli su Loren Fatović, Maro Joković i Konstantin Harkov, po jedan su dodali Rino Burić, Ante Vukičević, Marko Žuvela i Josip Vrlić, dok je Marko Bijač upisao osam obrana.

Hrvatska će u polufinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Italija – Mađarska.