Najlošija utakmica

Hrvatski vaterpolisti poraženi od SAD-a, u četvrtfinalu protiv Španjolske

Utakmicu u otvaranju nije ‘mirisala’ na dobro
Pariz: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Vaterpolo utakmica, grupa A, Hrvatska – Crna Gora Igor Kralj/PIXSELL

Porazom od reprezentacije SAD u 5. kolu A skupine olimpijskog turnira u Parizu, Barakude su u skupini zauzele četvrto mjesto i time dobile Španjolsku za suparnika u četvrtfinalu koje je na rasporedu u srijedu, 7. kolovoza. Hrvatska je na kraju poražena s 14:11.

Utakmicu u otvaranju nije ‘mirisala’ na dobro. Suparnik je pogađao iz svih situacija, iz vanjske linije, jednom i iz kontre, pa onda peterca. Obrana naša nije bila na visini zadatka. Izbornik Tucak je pokušao rotacijama, pa i vratara, te je tako Bijač već nakon prve četvrtine zamijenio Popadića koji je počeo. Nakon prve četvrtine je bilo 5:2 za suparnika, a nakon druge 10:5 čak.

Pred sam kraj druge četvrtine Amerikanci su vodili čak 10:3, da bi golovima Harkova i Fatovića smanjeno na 10:5. Još uvijek jako velika razlika. Razlika koju je bilo teško nadoknaditi, ‘uhvatiti’ u drugom dijelu. Taj dio igre jest odigran nešto bolje, ali minus 5 se više nije dalo za stići odnosno anulirati.

Hrvatske strijelce je s pet pogodaka predvodio Konstantin Harkov, a tri gola je postigao Loren Fatović. Marko Bijač je imao sedam obrana. Kod Amerikanca su po tri pogotka postigli Hannes Daube i Max Irving, a po dva Alex Bowen i Ryder Dodd. Vratar Adrian Weinberg je imao devet obrana.