Četvrto finale

Hrvatski vaterpolisti nakon velike drame u finalu Svjetskog prvenstva

Za naslov svjetskih prvaka Barakude će se boriti protiv Italije koja je bila uspješnija od Španjolske
Susret Hrvatske i Francuske u polufinalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu David Damnjanovic/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti tek nakon izvođenja peteraca izborili su finale Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Doha. U polufinalnom susretu Hrvatska je sa 17:16 svladala najugodnije iznenađenje prvenstva Francusku, koja se i protiv Hrvatske pokazala u jako dobrom svjetlu.

Gotovo cijelu utakmicu Francuzi su puhali za vratom Barakudama koje su odlično otvorile utakmicu i poveli s 2:0, a nešto kasnije i s 3:1. No, Francuzi se nisu predali, već su uspjeli poravnati rezultati i do sredine treće četvrtine biti u minimalnom zaostatku. 10-ak sekundi prije isteka treće četvrtine Žuvela je pogodio za najvećih +3 (9:6).

Kraj je bio daleko, jer posljednju četvrtinu Francuzi otvaraju s dva gola i smanjuju na samo minus jedan (9:8) vrativši neizvjesnost u utakmicu. Srećom, Burić nas je svojim prvim golom vratio na +2 (10:8). Samo nakratko, jer dvije i pol minute prije kraja Francuzi poravnavaju na 10:10. Fatović nas je svojim golom doveo na prag finala, no šesanest sekundi do kraja Khasz pogađa za konačnih 11:11, tako da je odluka o pobjedniku pala nakon izvođenja peteraca. Presudnom se pokazala šesta serija u kojoj je Mate Anić zaustavio udarac francuskog igrača.

Trostruki strijelac za Hrvatsku bio je Loren Fatović s tri gola, po dva su dodali Jerko Marinić Kragić i Kostantin Harkov, dok je za Francusku tri gola postigao Alexandre Bouet, a po dva su dodali Thomas Vernoux, Romain Vernoux i Enzo Khasz.

Za naslov svjetskih prvaka Barakude će se boriti protiv Italije koja je s 8:6 bila uspješnija od Španjolske.